„AKTYWNA KOBIETA to ZDROWA KOBIETA"

Tym spotkaniem rozpoczynamy nowy projekt Stowarzyszenia „Aktywność Kobiet” "PO PIERWSZE ZDROWIE". Jesteśmy przekonane, wynika to także z naszych osobistych doświadczeń, że kwestie zdrowego stylu życia, odpowiedniego odżywania się, profilaktyki i edukacji zdrowotnej, równowagi wewnętrznej, rozwoju osobistego są absolutnie podstawowe w stosunku do każdej innej działalności. Chcemy być zdrowe to pewne, ale czy wiemy jak to osiągnąć? Trudno jest odnaleźć w szumie informacyjnym i bombardujących nas zewsząd zapewnień o jedynie „skutecznych” terapiach, dietach, suplementach i lekach, wiarygodne wiadomości. Dlatego planujemy szereg spotkań, konferencji, warsztatów z ekspertami różnych dziedzin szeroko rozumianego zdrowia, aby podzielili się z Kobietami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Podczas panelu, którego moderatorką będzie Magdalena Rygiel ze Stowarzyszenia „Aktywność Kobiet”, podyskutujemy o tym co możemy zrobić, aby żyć długo, zdrowo i radośnie.

 

 

W panelu udział wezmą:

 

JOANNA BENSZ,współzałożycielka Longevity Institute, pierwszego prywatnego instytutu w Polsce w zakresie healthy aging, zdrowego stylu życia oraz wykorzystania najnowszych osiągnięć nauki, sztucznej inteligencji i technologii blockchain w tym sektorze. Misją Instytutu jest budowanie świadomości prozdrowotnej, współpraca ze środowiskiem medycznym i naukowym, aktywnie wspieranie firmy typu start-up w zakresie długowieczności i zdrowego starzenia się oraz promowanie polskich rozwiązań na świecie.

Wiceprezeska American Chamber of Commerce w Polsce. Ma bogate doświadczenie w zarządzaniu i rozwoju biznesowym międzynarodowych firm z branży przemysłowej i technologicznej w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W ciągu ostatnich 5 lat była odpowiedzialna za zarządzanie działalnością CH2M w Polsce, jednej z największych firm inżynieryjnych na świecie (obecnie Jacobs) i była zaangażowana w tworzenie ich pierwszego centrum usług inżynieryjnych w Europie. Jako dyrektor ds. Polski i Europy Środkowej Lockheed Martin była odpowiedzialna za rozwój działalności biznesowej Lockheed Martin w Europie Środkowej i krajach bałtyckich. Przez wiele lat związana z Amerykańską Izbą Gospodarczą w Polsce, obecnie wiceprzewodnicząca rady dyrektorów i członek zarządu.

Posiada tytuł magistra filologii niemieckiej oraz dyplom z marketingu międzynarodowego i strategicznego w Dublin Business School w Irlandii. Jest również absolwentką programu zarządzania AMP w IESE Business School na Uniwersytecie Navarra w Barcelonie i Warszawie.

Ambasadorka Stowarzyszenia „Aktywność Kobiet”.

BOGUSŁAW BARAŃSKI, coach, mentor, trener rozwoju osobistego, psychoterapeuta, specjalista ds. relacji i kryzysów. Twórca Instytutu Rozwoju i Zmiany, Fundacji Volto Amore oraz Passion & mercy community. 

Absolwent Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie bronił pracę magisterską z psychologii. Ukończył studia podyplomowe z Coachingu i Mentoringu na Uniwersytecie SWPS w Katowicach, Certyfikowaną Akademię Psychologa i Psychoterapeuty w Centrum Kompetencji Forum Media Polska w Poznaniu oraz kurs Praktyka NLP w Grupie Trenerskiej Subiektywni.pl. Jest w trakcie specjalizacji z zakresu psychoterapii w Katowickim Instytucie Psychoterapii. Przygotowuje również rozprawę doktorską z psychologii społecznej.

Jego autorytetem z dziedziny psychologii społecznej jest prof. Philip Zimbardo. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie pracy z człowiekiem. Jego główne dziedziny pracy to: kryzysy i ograniczenia, tożsamość mężczyzny i problemy z nią związane, tożsamość kobiety, uzależnienia toksyczne i behawioralne, iluzje, relacje, stres i wypalenie, wzmacnianie potencjału, rozwój pasji, efektywny wypoczynek, cisza, medytacja, balans, duchowość, rozwój osobisty i zmiana, osobowość liderów.

Cechuje go podejście personalistyczne, ogromna wrażliwość i empatia, duża asertywność i konsekwencja, umiejętność aktywnego słuchania, praca intuicyjna, szukanie rozwiązań i szans, odkrywanie możliwości i perspektyw, umacnianie poczucia własnej wartości klienta. Jest autorem wielu warsztatów i szkoleń. Jego działalność terapeutyczno – rozwojowa jest oparta na nurcie eriksonowskim, logoterapii, psychologii społecznej, psychologii relacji oraz na Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej.

Ambasador "Aktywności Kobiet"

 

ILONA ANTONISZYN, prezeska Stowarzyszenia „Aktywność Kobiet”, pasjonatka zdrowego stylu życia i promocji wiedzy dotyczącej zdrowia.

Absolwentka wydziału ekonomii Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie n. Odrą i Akademii Dyplomatycznej w Wiedniu w dziedzinie zagadnień instytucji i prawa Unii Europejskiej, stosunków międzynarodowych, dyplomacji, gospodarki światowej, międzynarodowego prawa oraz stosunków transatlantyckich. Była Wicewojewodą Dolnośląską i podsekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki, obecnie w Volkswagen Group. 

MODERATORKA

MAGDALENA RYGIEL, przedsiębiorczyni, właścicielka firmy Public Relations. Zajmuje się także działaniami reklamowymi, produkcją filmową i organizacją imprez. Dyrektorka w Stowarzyszeniu „Aktywność Kobiet” we Wrocławiu.

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Public Relations na Polsko-Amerykańskim Studium Komunikacji Społecznej w Organizacji i Zarządzaniu Politechniki Wrocławskiej i Central Conneticut State University. 

Przez ponad 20 lat związana z mediami. Współtworzyła Telewizję Regionalną TVL w Lubinie, którą następnie zarządzała pełniąc funkcje Redaktorki Naczelnej i Prezeski Zarządu. Była publicystką telewizyjną specjalizująca się w tematyce polityczno-gospodarczej i autorką wielu programów, reportaży i filmów. Przez siedem lat odpowiadała za działalność czterech lokalnych, prywatnych stacji telewizyjnych.

 Jej pasją jest żeglarstwo morskie i zdrowy styl życia.

Zapraszamy.

Partnerzy i sponsorzy