"PO PIERWSZE ZDROWIE"

Przy wielu okazjach życzymy sobie zdrowia, mówimy, że jest najważniejsze. Chcemy żyć jak najdłużej, ale utrzymując sprawność fizyczną, zdolności intelektualne, aktywność zawodową, radosne i satysfakcjonujące życie osobiste do późnego wieku. Czy to możliwe?Czy zależy od nas? Tak. Eksperci twierdzą, że do 85 roku życia udział genów w procesach starzenia to tylko 20-30%, za resztę odpowiadają czynniki środowiskowe i styl życia.

 

Zespół ministra zdrowia Kanady Marca Lalonde'a już w 1974 r. opublikował raport definiujący kilka obszarów wpływających na nasze życie nazywanych „polami zdrowia”, w którym na podstawie wielu badań wskazano, że zdrowie jednostki zależy od:

aż w 50% od stylu życia

w 20% środowiska, w którym żyjemy

w 20%,czynników biologicznych

w 10% jakości i dostępności opieki zdrowotnej

Wg autorów raportu, mamy więc ogromny wpływ na to w jakiej kondycji żyjemy.

 

Zatem jeśli odpowiednio o siebie zadbamy wielu z nas ma szansę spełnić życzenie 100. lat. Ale czy w codziennym zabieganiu naprawdę myślimy o naszym zdrowiu? Należycie troszczymy się o kondycję, dobrze się odżywiamy, dbamy o równowagę psychiczną, wystarczająco odpoczywamy, regularnie się badamy? Tak z ręką na sercu?

 

Jak zmienić to na co mamy wpływ czyli własną świadomość i postępowanie o tym rozmawialiśmy podczas panelu.

 

W panelu udział wzięli:

JOANNA BENSZ, współzałożycielka Longevity Institute, pierwszego prywatnego instytutu w Polsce w zakresie healthy aging, zdrowego stylu życia oraz wykorzystania najnowszych osiągnięć nauki, sztucznej inteligencji i technologii blockchain w tym sektorze. Misją Instytutu jest budowanie świadomości prozdrowotnej, współpraca ze środowiskiem medycznym i naukowym, aktywnie wspieranie firmy typu start-up w zakresie długowieczności i zdrowego starzenia się oraz promowanie polskich rozwiązań na świecie.

Wiceprzewodnicząca rady dyrektorów i członek zarządu. Amerykańską Izbą Gospodarczą.

Ambasadorka Stowarzyszenia „Aktywność Kobiet”.

 

BOGUSŁAW BARAŃSKI, coach, mentor, trener rozwoju osobistego, psychoterapeuta, specjalista ds. relacji i kryzysów. Twórca Instytutu Rozwoju i Zmiany, Fundacji Volto Amore oraz Passion & mercy community.

Jest autorem wielu warsztatów i szkoleń. Jego działalność terapeutyczno – rozwojowa jest oparta na nurcie eriksonowskim, logoterapii, psychologii społecznej, psychologii relacji oraz na Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej.

Ambasador Aktywności Kobiet

 

ILONA ANTONISZYN, prezeska Stowarzyszenia „Aktywność Kobiet”, pasjonatka zdrowego stylu życia i promocji wiedzy dotyczącej zdrowia.

 

 

Dyskusja była długa, mądra i pełna emocji.

 

Wnioski:

 

Nie ma magicznej tabletki, cudownej recepty na długowieczność. ZDROWIE TO SUMA CODZIENNYCH WYBORÓW. TWOICH decyzji: co jesz, jak dbasz o swoje ciało i umysł, troszczysz się o równowagę wewnętrzną, pracujesz, odpoczywasz. Jakie emocje Tobą kierują, jakie jest Twoje podejście do siebie samego, innych ludzi, świata.

Lekarze, terapeuci, nowatorskie technologie medyczne, najnowsze osiągnięcia farmakologii, dietetyka, psychologia mogą Ci pomóc. Jeżeli na to pozwolisz. Jeżeli poświęcisz czas „sobie w przyszłości” TERAZ. Wybierzesz wiedzę, działanie, technologie, które będą wspierać Twoje zdrowie.

Stowarzyszenie „Aktywność Kobiet” w ramach nowego projektu pt:„Po pierwsze zdrowie” planuje szereg spotkań, konferencji, warsztatów ze starannie wybranymi przez nas ekspertami, aby podzielili się z Kobietami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Będziemy Państwa informować o kolejnych działaniach, zapraszamy także do współpracy i przesyłania swoich propozycji tematów spotkań.

 

Nasz email: aktywnosckobiet@gmail.com

 

 

Partnerzy i sponsorzy