O projekcie

VI edycja konkursu SZKLANA KROPLA.

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

z całą pewnością znacie wiele wspaniałych kobiet, będących inspiracją dla innych, zaangażowanych w życie lokalnych społeczności, realizujących świetne projekty. Znacie firmy i organizacje, które wspierają kobiety w ich ambicjach i dążeniach. 

Też chcemy poznać te wyjątkowe osoby i instytucje, przedstawić ich działalność, docenić rolę w społeczeństwie i symboliczną nagrodą podziękować za wszystko co robią.

Pomóżcie nam w tym zgłaszając kandydatury do kolejnej, szóstej edycji konkursu "Szklana Kropla" organizowanego przez Stowarzyszenie "Aktywność Kobiet".

Konkurs zainicjowany w 2011 roku pod nazwą „Aktywność Kobiet” początkowo obejmował swoim zasięgiem tylko Dolny Śląsk. W kolejnych latach dołączyły do nas inne województwa a idee naszego Stowarzyszenia popiera 165 Ambasadorów, wybitnych postaci świata biznesu, kultury, nauki. Cele Konkursu to zwiększania obecności kobiet we wszystkich sferach życia publicznego: gospodarce, polityce, samorządzie, działalności naukowej, kulturalnej, społecznej w Polsce. Chcemy przełamać stereotypy dotyczące tradycyjnej roli kobiety w społeczeństwie. Promować aktywne, osiągające sukcesy kobiety. Wyróżnić firm i organizacje przyjazne kobietom Laureaci konkursu z poprzednich pięciu edycji to kilkadziesiąt osób i instytucji, które są najlepszą rekomendacją naszego konkursu.

Od ubiegłorocznej, jubileuszowej edycji, kandydatów do nagrody może zgłaszać KAŻDA osoba i instytucja podzielająca cele Konkursu.

W tym roku konkurs prowadzony będzie w następujących kategoriach: 

  1. KOBIETA ZARABIA – w tej kategorii chcemy wyróżnić kobiety przedsiębiorcze, prowadzące własne firmy lub zarządzające przedsiębiorstwami, osiągające sukcesy w działalności gospodarczej;

  2. KOBIETA RZĄDZI – kategoria kobiet aktywnych w lokalnych społecznościach, działających w samorządach, radach osiedlowych, sołectwach, itp.;

  3. KOBIETA I ŚRODOWISKO– szukamy kobiet działających na rzecz innych, w sferze ekologii, ochronie zdrowia, kulturze, działalności charytatywnej, prowadzących projekty społeczne itp.

  4. KOBIETA PRZYSZŁOŚCI – kategoria dla młodych kobiet, dopiero stawiających pierwsze kroki w działalności społecznej, ale już bardzo aktywnych, pomysłowych, i skutecznych w realizacji celów w różnych dziedzinach.

  5. PRZYJACIELE KOBIET – kategoria, w której nagrodzić chcemy organizacje, instytucje, firmy działające na rzecz kobiet, wspierające kobiety, pomagające realizować ich aspiracje, plany i ambicje.

NA WASZE KANDYDATKI I KANDYDATÓW CZEKAMY DO 30 lipca 2018, pod adresem aktywnosckobiet@gmail.com. Regulamin wraz z niezbędnymi załącznikami znajdziecie na naszej stronie www.aktywnosckobiet.pl. W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości czy uwag, prosimy o kontakt z Magdaleną Rygiel (t. 508 294 226).

Liczymy na Was i pozdrawiamy serdecznie:)

Zarząd Stowarzyszenia "Aktywność Kobiet" 

Partnerzy i sponsorzy