5 powodów, przez które nie możesz schudnąć

utworzone przez | cze 9, 2020 | Dieta i ćwiczenia

Jeśli bardzo zależy Ci na schudnięciu, pewnie wkładasz w to całe serce i czytasz o wszystkich możliwościach. Może się jednak zdarzyć, że mimo najszczerszych chęci nie idzie Ci tak dobrze, jakbyś chciała. To nic złego, każdy popełnia błędy, najważniejsze to je prostować. Ale aby to zrobić, musisz być ich świadoma. Ta lista najczęstszych powodów, przez które wciąż nie udaje Ci się schudnąć, pomoże Ci udoskonalić swoje diety i treningi tak, aby były jak najlepsze dla Ciebie i twoich celów.

Wciąż podjadasz

Podjadanie nie jest wbrew pozorom złe. Pomaga dostarczyć naszemu organizmowi potrzebnej mu energii, zwłaszcza gdy walczymy ze stresem czy pracujemy umysłowo. Ważne jest jednak po jakie przekąski sięgamy w takich chwilach. Jeśli decydujesz się na popcorn albo samodzielnie robione czipsy, nie spowodują one u Ciebie znacznej zmiany wagi, a są w większości zdrowe i zapychają. Gorzej, jeśli decydujesz się na cukierki albo fast foody, bo mogą one całkowicie zrujnować twoje starania o idealną sylwetkę. Staraj się też sprawdzać kaloryczność produktów, które zjadasz i staraj się doprowadzić je do całkowitego spalenia.

Skupiasz się na sporcie, a nie na diecie

Dieta to nie połowa sukcesu w procesie chudnięcia, to jego 75%. Jeśli zdecydowałaś, że nie będziesz stosować żadnych diet, ale za to intensywnie ćwiczyć, może się okazać, że osiągniesz tylko 25% zamierzonego sukcesu albo nie osiągniesz go wcale, bo twój obecny sposób odżywiania całkowicie zrujnuje efekty. Aby się przed tym bronić, powinnaś poszukać sobie diety odpowiedniej do twojego trybu życia i możliwości finansowych. Dieta wspomagająca chudnięcie nie musi być droga ani niesmaczna, nie musi się również wiązać z wyrzeczeniami i narzekaniem. Jest kluczem do sukcesu i świetnej sylwetki!

Wciąż nie jesteś w deficycie

Aby chudnąć, nasz organizm musi dostawać mniej kalorii, niż wynosi jego zapotrzebowanie. W ten sposób zmuszamy go, aby sięgnął po zgromadzone rezerwy i spalamy zbędną tkankę tłuszczową. Jeśli nie chudniesz, może oznaczać to, że wciąż spożywanymi posiłkami pokrywasz całość kalorii, które potrzebuje twoje ciało do poprawnego funkcjonowania. Jeśli się tak dzieje, może to być powód, aby udać się do dietetyka, który przygotuje dla Ciebie i twojego stylu życia dietę idealną, która nie zmusi Cię do ograniczenia żadnych aktywności sprawiających Ci przyjemność.

Prowadzisz siedzący tryb życia

Trudno w to uwierzyć, ale pracownik fizyczny codziennie stołujący się w fastfoodach i nieuprawiający żadnych aktywności może być znacznie zdrowszy niż Ty, chociaż to Ty zdrowo się odzywasz i uprawisz sporo sportów. Dzieje się tak wtedy, gdy prowadzisz siedzący tryb życia. Jeśli przez 8 godzin dziennie siedzisz przed komputerem w niekoniecznie komfortowej dla twojego kręgosłupa pozycji, spalanie przez Ciebie tkanki tłuszczowej może się okazać całkowicie nieefektywne. Jeśli tak się dzieje, wykorzystaj przerwę na rozciąganie albo co kilkanaście minut/godzinę odejdź od stanowiska i porozciągaj się na miejscu.

Często zmieniasz diety

Znalazłaś w końcu idealną dietę, która jest reklamowana, jako doskonale przygotowana do osób żyjących tak jak Ty. Spodziewasz się znacznych i szybkich efektów. Ale po dwóch tygodniach lub miesiącu stwierdzasz, że na Ciebie ta dieta w ogóle nie działa i czas poszukać sobie nowej. Więc zmieniasz dietę, tym samym rujnując wszelkie fundamenty, które położyłaś miesięcznym stosowaniem poprzedniej i zaczynasz cały cykl od nowa. Częste zmienianie diet działa źle na organizm i spowalnia proces chudnięcia, bo do każdej z nich nasz organizm musi się na nowo przyzwyczajać. A to oznacza, że minie kolejny miesiąc, zanim dieta w ogóle zacznie działać!

NAjnowsze na blogu

Monitoring paliwa – klucz do efektywności i oszczędności

Monitoring paliwa – klucz do efektywności i oszczędności

W obliczu rosnących cen paliw i wzrastającej świadomości ekologicznej, monitoring paliwa staje się niezbędnym narzędziem w zarządzaniu flotą pojazdów, maszyn oraz efektywnością energetyczną. Celem tego artykułu jest kompleksowe przedstawienie tematyki monitoringu...

Wypadanie włosów i świąd skóry – jak się z tym uporać?

Wypadanie włosów i świąd skóry – jak się z tym uporać?

Swędzenie skóry głowy i wypadanie włosów to dwie dolegliwości, które często występują razem. Mogą być one spowodowane wieloma czynnikami, w tym zmianami hormonalnymi, nieodpowiednią pielęgnacją skóry głowy i stosowaniem agresywnych produktów do stylizacji. W tym...

Jaki rower wybrać dla seniora – przewodnik zakupowy

Jaki rower wybrać dla seniora – przewodnik zakupowy

Wybór odpowiedniego roweru dla osoby starszej to ważna decyzja, która może wpłynąć na komfort, bezpieczeństwo oraz ogólną przyjemność z jazdy. W tym przewodniku przedstawimy kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie roweru dla seniora. Ergonomia i...