Czy nadmiar kosmetyków może zaszkodzić?

utworzone przez | wrz 5, 2021 | Kosmetyki

Skóra wymaga regularnej, przemyślanej pielęgnacji. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że w dbałości o ciało również można przesadzić. Zbyt częste używanie kosmetyków nie jest niczym dobrym i tylko niepotrzebnie nasili istniejące problemy zamiast je zwalczyć.

Skóra musi odpocząć

Ludzka skóra potrafi się sama zregenerować i zwykle wystarczą tylko proste, podstawowe czynności pielęgnacyjne, by utrzymać cerę w dobrej kondycji. Stosowanie kilku kremów jednocześnie, nakładanie serum i przeróżnych maseczek to zbyt wiele dla skóry, która nie ma czasu na naturalną odnowę i staje się przez to bardzo wrażliwa. Błędem jest także niedocenianie naturalnych składników – wiele osób sądzi, że są one za słabe i działają bardzo krótko, podczas gdy naturalne produkty dostępne na https://eranatura.pl/pielegnacja-ciala-naturalne-kosmetyki/dezodoranty-naturalne-kosmetyki/ w niczym nie ustępują drogeryjnym odpowiednikom, a nawet są od nich dużo lepsze.

Do codziennej pielęgnacji cery wystarczy dobry produkt myjący, krem dobrany do typu cery, krem pod oczy i serum, jeśli skóra zdradza już oznaki starzenia. Raz na tydzień warto zrobić peeling, do tego co kilka dni można nakładać maseczki, najlepiej z naturalnych składników jak glinki czy algi.

Jak często myć skórę?

W pielęgnacji skóry bardzo ważne jest regularne usuwanie martwego naskórka. Peelingi są tu bardzo pomocne, ponieważ dokładnie oczyszczają skórę i likwidują zrogowacenia, ale w nadmiarze peelingi czynią więcej szkody niż pożytku – naruszają warstwę hydrolipidową, która chroni skórę i zapobiega jej odwodnieniu.

Zresztą nie tylko peelingi są problematyczne. Zwykłe produkty do mycia też mogą uszkadzać barierę lipidową, dlatego zaleca się stosowanie mydeł o naturalnym składzie, jak https://eranatura.pl/produkty-do-kapieli-naturalne-kosmetyki/mydla-naturalne-kosmetyki/, a do twarzy można używać delikatnych żeli i pianek. Kosmetyki do mycia nie powinny podrażniać skóry, więc jeśli po kąpieli skóra jest sucha, czerwona i szorstka, to znak, że trzeba coś zmienić w codziennej pielęgnacji.

NAjnowsze na blogu

Monitoring paliwa – klucz do efektywności i oszczędności

Monitoring paliwa – klucz do efektywności i oszczędności

W obliczu rosnących cen paliw i wzrastającej świadomości ekologicznej, monitoring paliwa staje się niezbędnym narzędziem w zarządzaniu flotą pojazdów, maszyn oraz efektywnością energetyczną. Celem tego artykułu jest kompleksowe przedstawienie tematyki monitoringu...

Wypadanie włosów i świąd skóry – jak się z tym uporać?

Wypadanie włosów i świąd skóry – jak się z tym uporać?

Swędzenie skóry głowy i wypadanie włosów to dwie dolegliwości, które często występują razem. Mogą być one spowodowane wieloma czynnikami, w tym zmianami hormonalnymi, nieodpowiednią pielęgnacją skóry głowy i stosowaniem agresywnych produktów do stylizacji. W tym...

Jaki rower wybrać dla seniora – przewodnik zakupowy

Jaki rower wybrać dla seniora – przewodnik zakupowy

Wybór odpowiedniego roweru dla osoby starszej to ważna decyzja, która może wpłynąć na komfort, bezpieczeństwo oraz ogólną przyjemność z jazdy. W tym przewodniku przedstawimy kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie roweru dla seniora. Ergonomia i...