Główne zalety oleju kokosowego

utworzone przez | mar 22, 2021 | Dieta i ćwiczenia

Teraz nie wystarczy już tylko jeść warzywa i owoce, pić wodę i uprawiać sport trzy razy w tygodniu, by móc powiedzieć, że prowadzi się zdrowy i aktywny tryb życia.

Większego znaczenia nabrały bowiem pewne drobiazgi.

Jako że dzisiejsza żywność (nawet ta naturalna) charakteryzuje się znacznie niższą zawartością dobrych substancji odżywczych od tej, z jaką mieliśmy do czynienia jeszcze kilkadziesiąt lat temu, obecnie warto wprowadzać do diety pewne specjalistyczne produkty.

Jednym z nich jest olej kokosowy.

Z kilku powodów na pewno warto zacząć go używać.

Dlaczego warto używać oleju kokosowego?

Olej kokosowy wyróżnia się niecodziennym i przy tym bardzo zdrowym i dobrym składem.

Występują w nim głównie średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, zaliczane do grupy MCT, które – w przeciwieństwie do pozostałych kwasów – nie odkładają się pod postacią tkanki tłuszczowej występującej tuż pod skórą.

Są natomiast wykorzystywane do produkcji energii i w tej roli odnajdują się znakomicie. Zapewniają uczucie sytości na bardzo długi czas.

Z tego względu poleca się dodawać olej kokosowy do śniadań. Można nawet wymieszać go z kawą, aby wzmocnić jej pobudzające i energetyczne działanie. Czyli kawa MCT, która ma właściwości odchudzające!

Działanie oleju kokosowego

A jednym z tych najlepszych kwasów średniołańcuchowy jest kwas laurynowy, który oczywiście gości w oleju kokosowym.

Ma on za zadanie zwalczać:

  • bakterie,
  • grzyby
  • wirusy

Świetnie sobie z tym radzi.

Oczyszcza cały organizm z niekorzystnych dla niego związków i pomaga je szybciej usuwać oraz wydalać wraz z kałem. Olej kokosowy może więc pomóc tym samym w leczeniu różnego rodzaju chorób.

Niektórzy twierdzą nawet, że jest on w stanie zapobiegać próchnicy. Aby wykorzystać go w tym celu, wystarczy codziennie rano przepłukiwać nim jamę ustną.

Mimo iż olej kokosowy jest przede wszystkim produktem spożywczym, warto też dostrzec jego pielęgnacyjny i upiększający potencjał:

  • Wsmarowany we włosy bezpośrednio przed ich umyciem zapewni im fantastyczny blask i niezwykłą gładkość.
  • Z powodzeniem zastąpi też kremy do rąk i balsamy do ciała. To taki naturalny preparat kosmetyczny.

NAjnowsze na blogu

Monitoring paliwa – klucz do efektywności i oszczędności

Monitoring paliwa – klucz do efektywności i oszczędności

W obliczu rosnących cen paliw i wzrastającej świadomości ekologicznej, monitoring paliwa staje się niezbędnym narzędziem w zarządzaniu flotą pojazdów, maszyn oraz efektywnością energetyczną. Celem tego artykułu jest kompleksowe przedstawienie tematyki monitoringu...

Wypadanie włosów i świąd skóry – jak się z tym uporać?

Wypadanie włosów i świąd skóry – jak się z tym uporać?

Swędzenie skóry głowy i wypadanie włosów to dwie dolegliwości, które często występują razem. Mogą być one spowodowane wieloma czynnikami, w tym zmianami hormonalnymi, nieodpowiednią pielęgnacją skóry głowy i stosowaniem agresywnych produktów do stylizacji. W tym...

Jaki rower wybrać dla seniora – przewodnik zakupowy

Jaki rower wybrać dla seniora – przewodnik zakupowy

Wybór odpowiedniego roweru dla osoby starszej to ważna decyzja, która może wpłynąć na komfort, bezpieczeństwo oraz ogólną przyjemność z jazdy. W tym przewodniku przedstawimy kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie roweru dla seniora. Ergonomia i...