Jak wybrać najlepszy klej do rzęs?

utworzone przez | maj 17, 2022 | Kosmetyki

Gęste, długie rzęsy to dla wielu pań najważniejszy atrybut kobiecości, dodający im seksapeale’u i pewności siebie. To głównie z tego powodu doklejanie rzęs syntetycznych jest jednym z najczęściej wybieranych usług w salonach kosmetycznych. Bezpieczeństwo i efekt zabiegu zależy przede wszystkim od umiejętności stylistki, jakości używanych przez nią narzędzi, materiałów oraz kleju do rzęs.

Profesjonalnie przeprowadzone doklejanie rzęs

Zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs powinien być dla klientki komfortowy, a jego efekt musi utrzymywać się przez długi czas. Rzęsy powinny zostać dobrze oczyszczone za pomocą specjalnego cleanera lub szamponu. Użycie primera przygotuje nasady włosków do zabiegu i ułatwi skuteczne przyklejenie sztucznych kępek. Zastosowany po zakończeniu stylizacji bonder przyspieszy wiązanie kleju i przedłuży odporność rzęs. Kluczowym produktem dla udanej usługi jest oczywiście klej. Musi być dobrej jakości, odpowiednio przebadany przez producenta i sprawdzony przez stylistkę.

Kleje do rzęs dostępne na polskim rynku

Dobry klej do rzęs musi być bezpieczny dla organizmu i nie powinien powodować podrażnień ani alergii. Konieczne jest, by schnął szybko i był odporny na działanie czynników takich jak woda, wiatr, mróz czy upał. Kleje do rzęs zwykle występują w kolorach czarnym, białym lub bezbarwnym. Dzięki temu profesjonalna stylistka może sprawić, że miejsce przyczepu sztucznych włosków będzie właściwie niewidoczne. W sklepach internetowych takich jak Wonder Lashes dostępny jest szeroki wybór klejów przeznaczonych do różnego użytku. Są to między innymi kleje:

  • profesjonalne, szybkoschnące przeznaczone dla zaawansowanych stylistek
  • elastyczne, łatwe w użyciu, idealne dla osób początkujących
  • odpowiednie do klasycznego przedłużania rzęs
  • dostosowane do pracy metodą objętościową
  • medyczne, odpowiednie nawet dla bardzo wrażliwych oczu

Wybór kleju zależy od potrzeb i umiejętności danej osoby. Należy pamiętać, że kleje do rzęs to substancje chemiczne, wchodzące w reakcje z czynnikami zewnętrznymi. Wybierając właściwy z nich należy więc wziąć pod uwagę między innymi temperaturę i wilgotność powietrza, tempo przyklejania oraz częstotliwość, z jaką stylistka będzie wymieniać krople kleju na nowe.

Jak prawidłowo stosować i przechowywać klej do rzęs?

Aby klej zachował swoje właściwości, należy trzymać go w zamkniętym opakowaniu, z daleka od promieni słonecznych i w temperaturze pokojowej. W wypadku klientek o wrażliwej skórze, przed zastosowaniem kleju należy wykonać próbę uczuleniową i w razie potrzeby sięgnąć po inny rodzaj tego produktu. Na opakowaniu każdego kleju znajduje się informacja na temat tego jak szybko zasycha oraz w jakich warunkach temperaturowych i wilgotnościowych najlepiej działa. Jeśli powietrze w pomieszczeniu jest bardzo suche, można użyć nawilżacza, a w razie dużych upałów niezbędna podczas zabiegu będzie klimatyzacja.

Wybór odpowiedniego kleju jest kluczowy dla dobrego efektu przedłużania i zagęszczania rzęs. Przed zakupem danego produktu najlepiej jest poradzić się profesjonalnej stylistki lub wykwalifikowanego sprzedawcy w zaufanym sklepie takim jak Wonder Lashes.

NAjnowsze na blogu

Znikaj cellulicie!

Znikaj cellulicie!

Która z pań choć raz w życiu nie marzyła o pozbyciu się znienawidzonego cellulitu? Niewiele kobiet mogłoby zaprzeczyć. Cóż, wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a my jak zwykle budzimy się na ostatni moment i pragniemy ciała z pierwszych stron magazynów. A gdyby tak...

Jak zaimponować kobiecie?

Jak zaimponować kobiecie?

Wybierasz się na pierwszą randkę i chcesz wypaść jak najlepiej? A może jesteś w stałym związku i pragniesz zaimponować swojej kobiecie? W tym poradniku przygotowaliśmy kilka cennych informacji o tym co tak naprawdę kobiety cenią w mężczyznach i na jakie cechy zwracają...

Zanurz się w świecie skandynawskiego stylu

Zanurz się w świecie skandynawskiego stylu

Kto nie lubi otaczać się pięknymi przedmiotami? W natłoku masowych produkcji wiele rzeczy produkowanych jest na skalę masową i bardzo często elementy wystroju wnętrz, czy to stoliki, czy też mniejsze dekoracje powielają się w naszych domach i domach naszych znajomych....

Pomysł na wyjątkowy prezent dla ukochanej – bielizna

Pomysł na wyjątkowy prezent dla ukochanej – bielizna

Podarowanie kobiecie bielizny to ekskluzywny podarunek, który podkreśla więź pomiędzy dwojgiem ludzi, pokazuje znajomość drugiej osoby i podkreśla nasze zaangażowanie. Jak dobrać bieliznę na prezent? Tego typu prezent robi wrażenie i na pewno zostanie zapamiętany....