Jak wybrać najlepszy klej do rzęs?

utworzone przez | maj 17, 2022 | Kosmetyki

Gęste, długie rzęsy to dla wielu pań najważniejszy atrybut kobiecości, dodający im seksapeale’u i pewności siebie. To głównie z tego powodu doklejanie rzęs syntetycznych jest jednym z najczęściej wybieranych usług w salonach kosmetycznych. Bezpieczeństwo i efekt zabiegu zależy przede wszystkim od umiejętności stylistki, jakości używanych przez nią narzędzi, materiałów oraz kleju do rzęs.

Profesjonalnie przeprowadzone doklejanie rzęs

Zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs powinien być dla klientki komfortowy, a jego efekt musi utrzymywać się przez długi czas. Rzęsy powinny zostać dobrze oczyszczone za pomocą specjalnego cleanera lub szamponu. Użycie primera przygotuje nasady włosków do zabiegu i ułatwi skuteczne przyklejenie sztucznych kępek. Zastosowany po zakończeniu stylizacji bonder przyspieszy wiązanie kleju i przedłuży odporność rzęs. Kluczowym produktem dla udanej usługi jest oczywiście klej. Musi być dobrej jakości, odpowiednio przebadany przez producenta i sprawdzony przez stylistkę.

Kleje do rzęs dostępne na polskim rynku

Dobry klej do rzęs musi być bezpieczny dla organizmu i nie powinien powodować podrażnień ani alergii. Konieczne jest, by schnął szybko i był odporny na działanie czynników takich jak woda, wiatr, mróz czy upał. Kleje do rzęs zwykle występują w kolorach czarnym, białym lub bezbarwnym. Dzięki temu profesjonalna stylistka może sprawić, że miejsce przyczepu sztucznych włosków będzie właściwie niewidoczne. W sklepach internetowych takich jak Wonder Lashes dostępny jest szeroki wybór klejów przeznaczonych do różnego użytku. Są to między innymi kleje:

  • profesjonalne, szybkoschnące przeznaczone dla zaawansowanych stylistek
  • elastyczne, łatwe w użyciu, idealne dla osób początkujących
  • odpowiednie do klasycznego przedłużania rzęs
  • dostosowane do pracy metodą objętościową
  • medyczne, odpowiednie nawet dla bardzo wrażliwych oczu

Wybór kleju zależy od potrzeb i umiejętności danej osoby. Należy pamiętać, że kleje do rzęs to substancje chemiczne, wchodzące w reakcje z czynnikami zewnętrznymi. Wybierając właściwy z nich należy więc wziąć pod uwagę między innymi temperaturę i wilgotność powietrza, tempo przyklejania oraz częstotliwość, z jaką stylistka będzie wymieniać krople kleju na nowe.

Jak prawidłowo stosować i przechowywać klej do rzęs?

Aby klej zachował swoje właściwości, należy trzymać go w zamkniętym opakowaniu, z daleka od promieni słonecznych i w temperaturze pokojowej. W wypadku klientek o wrażliwej skórze, przed zastosowaniem kleju należy wykonać próbę uczuleniową i w razie potrzeby sięgnąć po inny rodzaj tego produktu. Na opakowaniu każdego kleju znajduje się informacja na temat tego jak szybko zasycha oraz w jakich warunkach temperaturowych i wilgotnościowych najlepiej działa. Jeśli powietrze w pomieszczeniu jest bardzo suche, można użyć nawilżacza, a w razie dużych upałów niezbędna podczas zabiegu będzie klimatyzacja.

Wybór odpowiedniego kleju jest kluczowy dla dobrego efektu przedłużania i zagęszczania rzęs. Przed zakupem danego produktu najlepiej jest poradzić się profesjonalnej stylistki lub wykwalifikowanego sprzedawcy w zaufanym sklepie takim jak Wonder Lashes.

NAjnowsze na blogu

Monitoring paliwa – klucz do efektywności i oszczędności

Monitoring paliwa – klucz do efektywności i oszczędności

W obliczu rosnących cen paliw i wzrastającej świadomości ekologicznej, monitoring paliwa staje się niezbędnym narzędziem w zarządzaniu flotą pojazdów, maszyn oraz efektywnością energetyczną. Celem tego artykułu jest kompleksowe przedstawienie tematyki monitoringu...

Wypadanie włosów i świąd skóry – jak się z tym uporać?

Wypadanie włosów i świąd skóry – jak się z tym uporać?

Swędzenie skóry głowy i wypadanie włosów to dwie dolegliwości, które często występują razem. Mogą być one spowodowane wieloma czynnikami, w tym zmianami hormonalnymi, nieodpowiednią pielęgnacją skóry głowy i stosowaniem agresywnych produktów do stylizacji. W tym...

Jaki rower wybrać dla seniora – przewodnik zakupowy

Jaki rower wybrać dla seniora – przewodnik zakupowy

Wybór odpowiedniego roweru dla osoby starszej to ważna decyzja, która może wpłynąć na komfort, bezpieczeństwo oraz ogólną przyjemność z jazdy. W tym przewodniku przedstawimy kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie roweru dla seniora. Ergonomia i...

Z jakich zabiegów można korzystać w sanatorium?

Z jakich zabiegów można korzystać w sanatorium?

Sanatoria to miejsca, które nie tylko pozwalają na wypoczynek, ale także oferują różnego rodzaju terapie, które mogą poprawić nasze zdrowie i samopoczucie. Podstawowe rodzaje zabiegów w sanatoriach Kiedy udajemy się do sanatorium, możemy skorzystać z wielu rodzajów...