Jak zapobiegać zaczerwienieniu twarzy w trądziku różowatym – 10 sprawdzonych sposobów

utworzone przez | sie 9, 2020 | Kosmetyki

Zmagasz się z trądzikiem różowatym, a pojawiające się na twarzy zaczerwienienie doprowadza cię do rozpaczy? Na szczęście są sprawdzone sposoby zapobiegania wystąpieniu rumienia i polepszenia tym samym stanu twojej cery.

Poznaj sprawdzone sposoby zapobiegania wystąpieniu zaczerwienia twarzy oraz jak rozpoznać czynniki, które je wywołują.

Jak rozpoznać czynniki wywołujące zaczerwienienie twarzy

Charakterystyczne dla trądziku różowatego jest, że czynniki, które powodują zaczerwienie twarzy u jednej osoby nie muszą wywoływać rumienia u innej. Symptomy trądziku różowatego, w tym także „wyzwalacze rumienia” są bardzo indywidualne. Dlatego, aby odkryć co u ciebie wywołuje zaczerwienienie cery musisz wcielić się w rolę detektywa.

Zacznij od codziennego zapisywania tego co jadłaś i piłaś. Pomoże ci to zidentyfikować produkty spożywcze, które mogą pogarszać stan twojej cery. Następnie zwróć uwagę na kosmetyki, których używasz. Czy twój ulubiony krem lub szampon nie wywołują rumienia? A leki, które regularnie przyjmujesz? Niekiedy rozpoznanie czynników wywołujących zaczerwienienie twarzy w trądziku różowatym może zająć wiele dni, a nawet tygodni. Ale nie poddawaj się.
Pamiętaj, że unikanie produktów i sytuacji, które wywołują u ciebie rumień poprawi jakość twojego życia i zapobiegnie pogarszaniu się stanu skóry.

Poniżej znajdziesz listę 10 najbardziej skutecznych sposobów zapobiegania pojawieniu się rumienia na twarzy u osób z trądzikiem różowatym.

10 sposobów zapobiegania zaczerwienieniu twarzy

Jeśli udało ci się rozpoznać czynniki, które wywołują u ciebie zaczerwienienie twarzy to kolejnym krokiem jest unikanie tych „wyzwalaczy rumienia”. Dzięki temu trądzik różowaty przestanie być tak uciążliwy, a ty będziesz mogła cieszyć się czystą i jasną cerą.

Aby zapobiegać wystąpieniu zaczerwienienia na twarzy w trądziku różowatym:

1. Chroń cerę przed promieniami słonecznymi. Codziennie stosuj krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem. W lecie unikaj opalania i szukaj cienia.

2. Unikaj sytuacji stresowych. Dobrym sposobem na ukojenie nerwów są wszelkie techniki relaksacyjne, masaże oraz aktywność fizyczna.

3. Unikaj przegrzania ciała. Nie korzystaj z sauny, siadaj z dala od grzejników oraz nie bierz gorących kąpieli. Gdy wychodzisz na zewnątrz ubierz się tak, abyś zawsze mogła zdjąć z siebie jedną warstwę, gdy poczujesz, że jest ci za gorąco.

4. Pij chłodne napoje, a nie gorące.

5. Nie pij alkoholu, szczególnie czerwonego wina. Czerwone wino może znacznie pogorszyć stan twojej skóry. Jednak każdy alkohol jest niewskazany dla osób z trądzikiem różowatym.

6. Nie jedz pikantnych potraw. Ostre potrawy podrażniają żołądek i gardło wywołując często zaczerwienienie twarzy nawet u osób nie zmagających się z trądzikiem różowatym.

7. Stosuj produkty do pielęgnacji skóry i włosów przeznaczone dla osób z trądzikiem różowatym. Nie używaj produktów ściągających pory i tonizujących.

8. Stosuj hipoalergiczne produkty do makijażu. Zanim nałożysz nowych kosmetyk na twarz wypróbuj jego działanie na małej powierzchni skóry. Sprawdź czy nie pojawi się zaczerwienienie. Unikaj ciężkich, trudnych do usunięcia podkładów.

9. Upewnij się, że leki które stosujesz nie wywołują rumienia na twojej twarzy. Jednak nie przerywaj przyjmowania leku bez konsultacji z lekarzem.

10. Chroń twarz przed zimnym wiatrem i mrozem. Stosuj odpowiedni krem, który zabezpieczy cerę przed zimnem i wiatrem. Zakrywaj twarz szalikiem.

Podsumowanie

Chociaż trądzik różowaty i związany z nim rumień twarzy jest schorzeniem przewlekłym to jednak z powodzeniem można poprawić stan cery i zapobiegać pojawieniu się uciążliwego zaczerwienienia twarzy. Ważne jest, aby zidentyfikować czynniki, które wywołują rumień, a następnie konsekwentnie ich unikać. Jeśli masz problem z rozpoznaniem „wyzwalaczy rumienia” warto zasięgnąć rady dermatologa. Pamiętaj, że od twojej samodyscypliny w zapobieganiu wystąpienia zaczerwienienia twarzy zależy to w jakim stopniu symptomy trądziku różowatego wpłyną na twoje codzienne funkcjonowanie. Warto, więc poszukać czynników wywołujących zaczerwienienie twarzy i ich konsekwentnie unikać.

NAjnowsze na blogu

Monitoring paliwa – klucz do efektywności i oszczędności

Monitoring paliwa – klucz do efektywności i oszczędności

W obliczu rosnących cen paliw i wzrastającej świadomości ekologicznej, monitoring paliwa staje się niezbędnym narzędziem w zarządzaniu flotą pojazdów, maszyn oraz efektywnością energetyczną. Celem tego artykułu jest kompleksowe przedstawienie tematyki monitoringu...

Wypadanie włosów i świąd skóry – jak się z tym uporać?

Wypadanie włosów i świąd skóry – jak się z tym uporać?

Swędzenie skóry głowy i wypadanie włosów to dwie dolegliwości, które często występują razem. Mogą być one spowodowane wieloma czynnikami, w tym zmianami hormonalnymi, nieodpowiednią pielęgnacją skóry głowy i stosowaniem agresywnych produktów do stylizacji. W tym...

Jaki rower wybrać dla seniora – przewodnik zakupowy

Jaki rower wybrać dla seniora – przewodnik zakupowy

Wybór odpowiedniego roweru dla osoby starszej to ważna decyzja, która może wpłynąć na komfort, bezpieczeństwo oraz ogólną przyjemność z jazdy. W tym przewodniku przedstawimy kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie roweru dla seniora. Ergonomia i...

Z jakich zabiegów można korzystać w sanatorium?

Z jakich zabiegów można korzystać w sanatorium?

Sanatoria to miejsca, które nie tylko pozwalają na wypoczynek, ale także oferują różnego rodzaju terapie, które mogą poprawić nasze zdrowie i samopoczucie. Podstawowe rodzaje zabiegów w sanatoriach Kiedy udajemy się do sanatorium, możemy skorzystać z wielu rodzajów...