Jakie okulary do jazdy samochodem? Sprawdź te porady!

utworzone przez | sie 10, 2021 | Porady

Chcesz wygodniej i bezpieczniej kierować samochodem? Pomyśl o odpowiednich okularach. Co kupić? Podczas wyboru pomogą te porady.

Właściwy wzrok ma bardzo duże znaczenie podczas prowadzenia pojazdu. Właśnie dlatego osoby, które mają wady wzroku, muszą korzystać wtedy z jego korekcji. Jednak nawet te, które nie wymagają noszenia okularów czy soczewek, również mogą zaopatrzyć się w odpowiednie okulary, na przykład okulary antyrefleksyjne do samochodu.

Jazda samochodem – okulary czy soczewki?

Gdy do prowadzenia samochodu konieczna jest korekcja wzroku, wtedy trzeba zdecydować, czy nosić okulary czy soczewki. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy. Co wybrać?

Okulary są tańsze, ponieważ kupowane są na długi czas, podczas gdy soczewki trzeba regularnie wymieniać. Także dla wielu osób są one wygodniejsze, ponieważ nie powodują wysuszenia oczu, co także wpływa na komfort i ostrość widzenia.

Soczewki z kolei nie ograniczają tak pola widzenia jak oprawki okularowe. Są też mniej narażone na uszkodzenie – okulary mogą spaść, zaparować, pobrudzić się.

Warto pamiętać o tym, że w prawie jazdy zaznaczane są ograniczenia dotyczące wady wzroku. W dokumencie można wybrać oznaczenie związane z noszeniem okularów, soczewek albo okularów oraz soczewek.

Oprawki okularowe a prowadzenie auta

Gdy wybór pada na okulary korekcyjne, warto pamiętać o tym, że nie każde z nich będą poprawiały wygodę i bezpieczeństwo jazdy.

Dobre oprawki okularowe, niezależnie od tego, czy mają być to okulary korekcyjne czy okulary antyrefleksyjne do samochodu, powinny mieć taką konstrukcję, aby nie ograniczały widoczności po bokach. Problemem mogą być tutaj duże zauszniki oraz wąskie oprawki.

Także warto zadbać o to, aby oprawki były dobrze dopasowane, czyli nie osuwały się z nosa, ponieważ mogą wymagać ciągłych poprawek, co wpływa na bezpieczeństwo jazdy.

Powłoka antyrefleksyjna w okularach do samochodu – dlaczego warto?

Okulary korekcyjne oraz zwykłe okulary przeciwsłoneczne dla kierowcy powinny być wyposażone w powłokę antyrefleksyjną.

Okulary antyrefleksyjne do samochodu poprawiają bezpieczeństwo jazdy, ponieważ zmniejszają one ryzyko pojawiania się odblasków i oślepienia przez słońce i światła. Dodatkowo zastosowanie powłoki antyrefleksyjnej powoduje lepszy kontrast, dlatego otoczenie widziane przez kierowcę jest bardziej szczegółowe.

Dobre okulary antyrefleksyjne do samochodu – te korekcyjne oraz przeciwsłoneczne – można obecnie zakupić w dobrych salonach optycznych w całej Polsce. Zamówienia na okulary dla kierowcy można złożyć również w internecie.

NAjnowsze na blogu

Monitoring paliwa – klucz do efektywności i oszczędności

Monitoring paliwa – klucz do efektywności i oszczędności

W obliczu rosnących cen paliw i wzrastającej świadomości ekologicznej, monitoring paliwa staje się niezbędnym narzędziem w zarządzaniu flotą pojazdów, maszyn oraz efektywnością energetyczną. Celem tego artykułu jest kompleksowe przedstawienie tematyki monitoringu...

Wypadanie włosów i świąd skóry – jak się z tym uporać?

Wypadanie włosów i świąd skóry – jak się z tym uporać?

Swędzenie skóry głowy i wypadanie włosów to dwie dolegliwości, które często występują razem. Mogą być one spowodowane wieloma czynnikami, w tym zmianami hormonalnymi, nieodpowiednią pielęgnacją skóry głowy i stosowaniem agresywnych produktów do stylizacji. W tym...

Jaki rower wybrać dla seniora – przewodnik zakupowy

Jaki rower wybrać dla seniora – przewodnik zakupowy

Wybór odpowiedniego roweru dla osoby starszej to ważna decyzja, która może wpłynąć na komfort, bezpieczeństwo oraz ogólną przyjemność z jazdy. W tym przewodniku przedstawimy kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie roweru dla seniora. Ergonomia i...