Kiedy zdecydować się na profesjonalne czyszczenie kanapy?

utworzone przez | mar 25, 2021 | Porady

Utrzymanie kanapy w czystości jest trudne. Ogólnie wszelkiego rodzaju meble tapicerowane, posiadające materiałowe obicia mają to do siebie, że pięknie wyglądają, jednak ich tendencją jest nagminne przyciąganie kurzu i różnego rodzaju zabrudzeń. Aby przedłużyć życie naszych mebli tapicerowanych, a także materaców na których śpimy, warto od czasu do czasu zamówić pranie kanapy w miejscowości Rembertów.

Jak pomóc kanapie zachować swój świetny wygląd?

Kanapa, mamy tutaj na myśli nie tylko wypoczynek w salonie, ale wszelkiego rodzaju narożniki, tapczany, materace, a nawet fotele, pufy i krzesła pokryte obiciem, potrzebują być czyszczone. Tylko jak je czyścić, żeby pomóc, a nie zaszkodzić i nie zniszczyć ulubieńców naszego mieszkania? Przede wszystkim warto raz w tygodniu poświęcić naszym meblom nieco uwagi i je odkurzyć. Idealnym rozwiązaniem będzie odkurzacz piorący, którym od czasu do czasu możemy przeprowadzić pranie na mokro. Jeżeli nie dysponujemy takim sprzętem możemy przeprowadzić inne zabiegi:

  • Na całej długości kanapy czy narożnika rozłóż zwilżone wodą prześcieradło, a następnie za pomocą trzepaczki do dywanów uderzaj jego powierzchnię. Taki zabieg sprawi, że kuch, a także roztocza, które znajdują się pod materiałem mebla uniosą się do góry i osadzą się na zwilżonym prześcieradle.
  • Nie dopuszczaj do powstania długo trwałych plam. Jeżeli zalejesz obicie kawą, herbatą, winę lub czymkolwiek innym reaguj od razu, używając do czyszczenia zwilżonej ściereczki z odrobiną środka czyszczącego.
  • Odświeżaj cyklicznie swoją kanapę zbierając z niej kurz, pyłki, włosy i sierść za pomocą rolki do ubrać lub wilgotną gąbeczką.
  • Kanapę możesz też od czasu do czasu przetrzeć ścierką nasączoną roztworem z kwasku cytrynowego lub sody oczyszczonej.

Pamiętaj, że kanapa to nie tylko siedzisko, ale także oparcie, a jeżeli jest rozkładana, to warto wyczyścić ją również od środka. Na podobną uwagę zasługują także poduszki dekoracyjne, które zostały kupione w komplecie lub osobno. One również zbierają zanieczyszczenia i powinny być od czasu do czasu odświeżone.

Profesjonalne czyszczenie kanapy

Pranie kanapy w miejscowości Rembertów przez profesjonalne firmy zajmujące się czyszczeniem tapicerki, to idealne rozwiązanie dla każdego, kto ceni swoje meble wypoczynkowe i chce cieszyć się ich obecnością przez długie lata. Specjalistyczny sprzęt, odpowiednio dobrane środki i profesjonalna obsługa z pewnością pomogą w utrzymaniu mebla w nienagannym stanie. Pranie tapicerki meblowej przez specjalistów z tej dziedziny powinno zamawiać się średnio raz w roku, lub doraźnie gdyby wymaga tego sytuacja, i nasze meble zostały mocno zabrudzone, a domowe sposoby walki z plamami nie dają satysfakcjonującego efektu.

Warto pamiętać o tym, że wpływ na usunięcie zabrudzeń ma też długość zalegania brudu w materiale. Jeżeli ubrudzimy kanapę jagodami, winem, albo kawą i będziemy czekać z zamówieniem profesjonalnej usługi czyszczącej przez kolejne 3 lata, to czas działa tutaj na naszą niekorzyść, a zamówiona usługa może nie przynieść upragnionego efektu.

NAjnowsze na blogu

Znikaj cellulicie!

Znikaj cellulicie!

Która z pań choć raz w życiu nie marzyła o pozbyciu się znienawidzonego cellulitu? Niewiele kobiet mogłoby zaprzeczyć. Cóż, wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a my jak zwykle budzimy się na ostatni moment i pragniemy ciała z pierwszych stron magazynów. A gdyby tak...

Jak zaimponować kobiecie?

Jak zaimponować kobiecie?

Wybierasz się na pierwszą randkę i chcesz wypaść jak najlepiej? A może jesteś w stałym związku i pragniesz zaimponować swojej kobiecie? W tym poradniku przygotowaliśmy kilka cennych informacji o tym co tak naprawdę kobiety cenią w mężczyznach i na jakie cechy zwracają...

Zanurz się w świecie skandynawskiego stylu

Zanurz się w świecie skandynawskiego stylu

Kto nie lubi otaczać się pięknymi przedmiotami? W natłoku masowych produkcji wiele rzeczy produkowanych jest na skalę masową i bardzo często elementy wystroju wnętrz, czy to stoliki, czy też mniejsze dekoracje powielają się w naszych domach i domach naszych znajomych....

Pomysł na wyjątkowy prezent dla ukochanej – bielizna

Pomysł na wyjątkowy prezent dla ukochanej – bielizna

Podarowanie kobiecie bielizny to ekskluzywny podarunek, który podkreśla więź pomiędzy dwojgiem ludzi, pokazuje znajomość drugiej osoby i podkreśla nasze zaangażowanie. Jak dobrać bieliznę na prezent? Tego typu prezent robi wrażenie i na pewno zostanie zapamiętany....