Kokon niemowlęcy – z jakich materiałów powinien być wykonany zestaw?

utworzone przez | lip 8, 2021 | Porady

Kokon niemowlęcy wraz ze znajdującą się w zestawie kołderką i materacem to wyjątkowy produkt, którego zadaniem jest zapewnić dziecku poczucie bezpieczeństwa oraz spokojny sen. Jego ergonomiczny kształt, zaprojektowany jest w taki sposób, aby dawać noworodkowi podobne wrażenia, jakie miało w brzuchu mamy. Jednak forma to nie wszystko. Jeżeli chcesz zapewnić maluchowi to co najlepsze, upewnij się, że materiały użyte do wykonania kokonu prezentują wysoką jakość. Sprawdź, jakiego rodzaju tkaniny będą odpowiednie.

Kokon niemowlęcy – zestaw z naturalnej bawełny

Najpewniejszym i najbardziej oczywistym wyborem większości rodziców, jeśli chodzi o elementy pościelowe czy ubranka dziecięce, będzie naturalna bawełna. Nieinaczej jest w przypadku kokonu niemowlęcego oraz akcesoriów znajdujących się w zestawie. Bawełna jest miękka w dotyku i bardzo przyjemna, a co najważniejsze, nie powoduje podrażnień czy wysypki u dziecka. Dlatego też jest tak popularna w produkcji artykułów przeznaczonych dla dzieci. Jeśli czujesz się zagubiony wśród różnych tkanin o egzotycznie brzmiących nazwach, bawełna zawsze będzie najbezpieczniejszą opcją.

Kokon niemowlęcy – zestaw z elementami Minky

Minky to tkanina, która jest hitem sprzedażowym wśród producentów artykułów dziecięcych. Głównie za sprawą charakterystycznych wypustek oraz niezwykłej miękkości. Materiał jest puszysty i bardzo przyjemnie się go dotyka. Być może na poszycie kokonu niemowlęcego nie do końca się nadaje, jednak wykonany z Minky kocyk, będzie bardzo miłym dodatkiem do zestawu. Przed zakupem upewnij się, że materiał posiada certyfikat Bezpieczne dla dziecka lub podobne atesty.

Kokon niemowlęcy – zestaw z Velvetu

Elementy wykonane z Velvetu, czyli mięciutkiej i bardzo dobrze przepuszczającej powietrze dzianiny, są atrakcyjnym wizualnie i ciekawym wzbogaceniem zestawu z kokonem niemowlęcym. Obejrzyj, jak wyglądają takie produkty na stronie https://store.miminu.pl/673-kokon-zestaw. Efekt wizualny jest całkiem ciekawy, zwłaszcza w połączeniu z wzorzystymi elementami kompletu.

NAjnowsze na blogu