Laserowe zamykanie naczynek – czym właściwie jest oraz na czym polega?

utworzone przez | paź 5, 2021 | Lekarze i zabiegi

Dzięki laserowemu zamykaniu naczynek, możliwe jest zamknięcie naczynek krwionośnych, które są rozszerzone. Zabieg polega na naświetlaniu ich promieniami lasera, które sprawia, że pojawiają się gwałtowne wzrosty temperatury krwi w naczynku. Sprawia to, że to się obkurcza oraz zamyka, przy czym owa zmiana jest trwała.

Kiedy zaczyna interesować nas laserowe zamykanie naczynek Kraków (ego-medspa.pl) to jedno z lepszych miejsce, aby rozejrzeć się za renomowanym gabinetem, który specjalizuje się właśnie w tym zabiegu. Co należy podkreślić, zabieg laserowego zamykania naczynek należy wykonać tak, by krew w naczynku była podgrzana do odpowiedniej temperatury, co nie dotyczy już skóry. Nie obędzie się tutaj bez dostosowania długości fali promieniowania laserowego.

Jak wygląda zabieg laserowego zamykania naczynek?

Jak już wspomniano wcześniej, laserowe zamykanie naczynek do podgrzanie krwi w rozszerzonym naczynku. Nie obejdzie się zatem bez uzyskania wysokiej temperatury, na tyle wysokiej, by mogło dojść do obkurczenia ścianek, a finalnie do zamknięcia. Po zabiegu, możemy oczekiwać efektu już trwałego zamknięcia. Jeśli jednak faktycznie mamy uzyskać taki rezultat, wymagane będą powtórne sesje, a przynajmniej do trzech w odstępach przynajmniej kilku miesięcy.

Jak wygląda przebieg laserowego zamykania naczynek?

Nim dojdzie do przeprowadzenia zabiegu, warto by lekarz dokonać oceny przebarwień, które zauważalne są przez naskórek. Mamy to do czynienia z pomiarem ich średnicy, sprawdzenia koloru, a także ilości. Na bazie tych danych wprowadzonych do komputera, dobierana jest odpowiednia długość promieniowania laserowego do naświetlania, wysokość energii,  liczba impulsów, typ filtra, czas trwania impulsu, czy też odstępy czasowe miedzy nimi.

Nim dojdzie do samego zabiegu laserowego zamykania naczynek, zwykle wykonuje się dodatkowo specjalną próbkę laserową, a to ma umożliwić weryfikację tego, czy dobrane przez komputer parametry są odpowiednie i dopasowane do sytuacji pacjenta.

NAjnowsze na blogu