Liposukcja podbródka – jakie efekty można uzyskać?

utworzone przez | wrz 29, 2020 | Lekarze i zabiegi

Wyraźnie zaznaczona linia podbródka, to atrybut młodości. Jeśli nasza twarz wygląda, jakby ktoś dosłownie naciągnął na nią skórę, to możemy się cieszyć. Jeżeli natomiast zaczyna opadać na linii żuchwy i podbródka, nie jest to dobry znak. Sygnalizuje to, że mamy już do czynienia z zaawansowanymi procesami starzenia się skóry oraz z nadmiarem tkanki tłuszczowej. W takiej sytuacji wiele osób decyduje się na to, żeby wykonać odsysanie tłuszczu  z podbródka. Jakich efektów mogą się spodziewać?

Efekty liposukcji podbródka

Powiedzmy sobie wprost, wykonując liposukcję podbródka nie staniemy się nagle piękni i młodzi, ale znacznie poprawimy swój wygląd. Nasza twarz nabierze innego wymiaru, stanie się bardziej wyraźna, gładsza przez zmniejszoną ilość podskórnego tłuszczu, będziemy wyglądać na szczuplejszych i atrakcyjniejszych. Co prawda nie wpłynie to zbytni na poprawę całego wyglądu twarzy, ale trzeba mieć na uwadze, że w zasadzie liposukcja podbródka jest dość ograniczonym zabiegiem, który siłą rzeczy nie będzie w stanie dokonać porażających zmian na naszej twarzy. Jedno jest natomiast pewne, przestanie być ona smutna i niewyraźna, bo przez zmniejszenie ilość tłuszczu, dokona się jej wymodelowanie. Zniknie poduszeczka tłuszczu, która przy pochylaniu brody uwidacznia się na szyi, a owal twarzy zostanie podkreślony.

Efekty zabiegu są trwałe, raz usuniętym tłuszczem nie musimy się już martwić, natomiast zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że pojawi się on znowu. Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, kiedy dana osoba przybiera dużo na masie. Wtedy też tłuszcz na powrót gromadzi się w problematycznych częściach ciała, chociaż nie jest go już tak dużo.

Reasumując, czego możemy spodziewać się po metodzie, jaką jest liposukcja podbródka?

  • Wymodelowania twarzy
  • Wyostrzonych rysów
  • Wrażenia młodszej i szczuplejszej twarzy
  • Zwiększonej samooceny

Pierwsze efekty widoczne są natychmiast po zabiegu, końcowe stabilizują się po kilku/kilkunastu dniach i zależą przede wszystkim od wyjściowej ilości tłuszczu, jaką mieliśmy w okolicach podbródka, od tego ile go usunięto podczas zabiegu oraz od osobistych cech naszego organizmu. W każdym bądź razie zabieg wykonać warto, bo nic tak nie poprawia samopoczucia, jak wygląd, z którego jesteśmy zadowoleni.

NAjnowsze na blogu