Mezoterapia

utworzone przez | kwi 25, 2022 | Badania

Starzenie się skóry to proces nieunikniony, którego w żaden sposób nie da się zatrzymać, jednak dzięki nowoczesnym metodom z zakresu medycyny estetycznej możliwe jest jego opóźnienie, a także zniwelowanie niektórych objawów. Do zabiegów przynoszących zadowalające efekty w spowolnieniu procesów starzenia się skóry należy mezoterapia, czyli zabieg, który bez użycia skalpela pozwala zachować piękny oraz młody wygląd.

Mezoterapia igłowa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej przynoszącym nieporównywalne efekty niż stosowanie nawet najdroższych kosmetyków. Ta wyjątkowo skuteczna i niechirurgiczna metoda spowalniania procesów starzenia się skóry przeznaczona jest dla osób w każdym wieku niezależnie od płci. Już nawet 20 i 30 latkowie, mogą wykonać mezoterapię w celach profilaktycznych np. na okolice oczu. gdzie zmarszczki pojawiają się najszybciej.

Na czym polega zabieg mezoterapii?

Zabieg mezoterapii polega na podaniu bezpośrednio w skórę substancji czynnych dostosowanych indywidualnie do stanu skóry pacjenta przy pomocy igły lub w przypadku mezoterapii bezigłowej zastosowania metody elektroporacji. Do takich substancji zaliczają się witaminy, kwas hialuronowy, sole mineralne, aminokwasy, a także krzemionka organiczna. Ważne jest, aby mezoterapia igłowa była wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej, ponieważ jest to zabieg wymagający wiedzy szczegółowej dotyczącej budowy skóry, a także precyzji w dobieraniu i dawkowaniu odpowiednio dostosowanego dla pacjenta preparatu. W celu uzyskania jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów,  których ilość uzależniona jest od oczekiwań, a także stanu skóry pacjenta. Już po jednej mezoterapii można zauważyć pierwsze efekty, które mogą utrzymywać się przez miesiące a czasami nawet lata, jednak w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów i ich podtrzymania należy wykonywać zabiegi przypominające.

Dlaczego warto wykonać mezoterapię?

Mezoterapia zabiegiem, który skutecznie spowalnia procesy starzenia się skóry, w związku z tym jest idealna dla osób chcących utrzymać jak najdłużej młody i zdrowy wygląd. Przynosi ona zadowalające efekty w spłycaniu drobnych zmarszczek na twarzy, szyi oraz dekolcie, a także przywraca skórze elastyczność i jędrność. Mezoterapia pozwala na usunięcie zmian potrądzikowych, blizn i keloidów. Przyczynia się również do nawilżenia skóry twarzy i ciała, dlatego skierowana jest, dla pacjentów, których skóra jest odwodniona. Jest to zabieg przywracający skórze młodzieńczy blask, ale również przynoszący rewelacyjne efekty w walce z cellulitem, ponieważ przyczynia się do poprawy budowy wewnętrznej tkanki tłuszczowej i pobudza naturalny metabolizm, dzięki czemu skóra zostaje wygładzona. Poprzez dobranie odpowiedniego koktajlu, którego bazę stanowi kwas hialuronowy, witaminy, a także mikroelementy mezoterapia może skutecznie spłycić rozstępy, w wyniku czego staną się mniej widoczne. Mezoterapia cieszy się również dużą popularnością w leczeniu nadmiernego wypadania włosów i łysienia poprzez zastosowanie odpowiednio dobranych preparatów odżywczych, które wzmacniają włosy, generują skórę, a ponadto zapobiegają wystąpieniu nawrotów łupieżu.

 

NAjnowsze na blogu

Żaluzje drewniane – powiew świeżości w Twoim domu!

Żaluzje drewniane – powiew świeżości w Twoim domu!

Żaluzje drewniane to wyjątkowy rodzaj wyposażenia domu. Stanowiąc ciekawą i posiadającą wiele zalet alternatywę dla swoich plastikowych, czy materiałowych odpowiedników, daje możliwość wielu ciekawych aranżacji pomieszczenia. Żaluzje drewniane pasują do wielu...