Rodzaje zabiegów liposukcji brzucha

utworzone przez | cze 15, 2020 | Lekarze i zabiegi

Kiedy odchudzanie przez dietę albo ćwiczenia fizyczne, nie daje rezultatów, jedynym, sensowym sposobem na pozbycie się tłuszczu z brzucha, wydaje się być liposukcja. Decydujące się na nią osoby dzielą się zazwyczaj na dwie kategorie: tych, dla których forma i niedogodności nie grają roli oraz tych, którzy obawiają się zabiegu i mają przeświadczenie, że może być on dla nich szkodliwy.

Trzeba powiedzieć sobie wprost, liposukcja brzucha, tak jak każda inna ingerencja chirurgiczna, niesie za sobą jakieś ryzyko. Wiadomym jest, że operacje plastyczne są w stanie znacznie poprawić nasze ciało i jakość życia, ale niemniej jednak musimy sobie zdawać sprawę z tego, że zawsze wiąże się z nimi jakieś ryzyko. Żeby rozwiać Państwa wątpliwości i uspokoić tych, którzy boją się zabiegu, przygotowaliśmy krótki opis tego, jak wygląda liposukcja brzucha i jakie są jej rodzaje.

Liposukcja ultradźwiękowa

Podczas zabiegu z wykorzystaniem ultradźwięków, pod skórę pacjenta zostaje wprowadzony specjalny aparat z końcówką, która emituje ultradźwięki. Dzięki niemu komórki tłuszczu zostają rozbite, a następnie usunięte naturalnie z organizmu. Liposukcja brzucha wykonywana ultradźwiękami, to bardzo nowoczesna i bezpieczna metoda, która pozwala na usunięcie każdorazowo nawet do pół litra tłuszczu.

Liposukcja tradycyjna

Mianem liposukcji tradycyjnej określamy zabieg, który polega na wprowadzeniu pod skórę cienkich kaniul podłączonych do aparatu ssącego. W momencie włączenia urządzenia, tłuszcz zostaje dosłownie odessany z ciała pacjenta i trafia do specjalnego pojemnika. Metoda ta jest najstarsza i najbardziej inwazyjna, pozostawia czasami blizny i w dość silny sposób oddziałuje na organizm. W tej chwili częściej zastępowana zostaje metodą laserową lub ultradźwiękową.

Liposukcja „strzykawkowa”

Podczas zabiegu z wykorzystaniem strzykawki, ma miejsce odessanie tłuszczu dzięki wytworzonemu w strzykawce podciśnieniu. Lekarz wprowadza strzykawkę w tkankę tłuszczową pacjenta i zasysa jej zawartość. Sposób nie należy do najnowocześniejszych, ale daje natychmiastowe efekty w postaci zmniejszonej ilości tłuszczu w konkretnych obszarach. Po zabiegu nie pozostają zbyt wielkie blizny, bowiem nie nacina się skóry albo tylko robi niewielkie nacięcia.

Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa nazywana jest również lipolizą. Jej działanie opiera się bezpośrednio na interakcjach, jakie zachodzą między tkanką tłuszczową, a wiązką lasera. Naprowadzony na problematyczne miejsce laser, dosłownie rozpuszcza złogi tkanki tłuszczowej i powoduje, że może się ona zmetabolizować w organizmie. Laserowa liposukcja brzucha jest metodą coraz popularniejszą i bardzo bezpieczną. Pozwala na uniknięcie blizn oraz nierówności skóry, a także zapewnia trwałe i natychmiast widoczne rezultaty.

Jak widać dostępne metody są bardzo zróżnicowane i pacjent oraz lekarz mogą zdecydować się na taką, która w konkretnym przypadku da najlepsze rezultaty. Ostatnimi czasy jednak najbardziej polecana jest liposukcja laserowa oraz ultradźwiękowa.

NAjnowsze na blogu