Sushi bar – co to za miejsce?

utworzone przez | sie 3, 2021 | Kuchnia

Jedni z nas lubią często próbować nowych rzeczy i eksperymentować ze smakami, inni za to wolą jadać w sprawdzonych miejscach i mają swoje ulubione potrawy, których na ogół się trzymają. Jeśli należysz do tych, którzy wolą wiedzieć na co się piszą, ale jednocześnie chciałbyś złożyć wizytę w sushi barze, dowiedz się najpierw, czego się możesz spodziewać i zdecyduj czy warto. Podpowiadamy, jakie niespodzianki mogą Cię czekać, jeśli chodzi o japońskie smaki, ceny w menu oraz klimat, panujący w tego typu lokalach.

Sushi bar – kuchnia

Sushi jest bardzo ciekawą potrawą, która sprawdza się bardzo dobrze zarówno jako danie główne, jak i przekąska. Większość porcji jest przygotowana na podstawie ryżu oraz ryby z roślinnymi dodatkami. Nie obawiaj się jednak, że będziesz musiał jeść surową rybę. Chociaż część bywalców sushi baru bardzo ceni tego typu specjały, znajdziesz w karcie dań również opcje z rybą np. grillowaną. Dodatki do sushi to przeważnie sos sojowy oraz wasabi, czyli japońska odmiana chrzanu. Uważaj, aby z nią nie przesadzić. Pomiędzy kolejnymi porcjami, możesz zagryzać marynowany imbir.

Sushi bar – ceny

To bardzo ważne, aby sushi, które trafia na restauracyjny stół było świeże i przygotowane z jak najlepszych składników. Dlatego też, cena za danie jest najczęściej adekwatna do kosztu składników od lokalnych dostawców, spośród których część np. łosoś, jest dość kosztowna. Należy się więc spodziewać, że za ucztę dla dwojga zapłacimy około stu złotych.

Sushi bar – atmosfera

Nie musisz posiadać zdolności jedzenia pałeczkami, aby nie skompromitować się w sushi barze. Tak się składa, że tę potrawę możesz spożywać także palcami i nie będzie to uznane za niekulturalne. Nie w każdym lokalu panuje także sztywna atmosfera. Co prawda możesz trafić do eleganckiego i luksusowego miejsca, ale zdarzają się także przyjazne lokale. Jeśli mieszkasz we Wrocławiu zajrzyj na stronę tego sushi baru https://sushicorner.pl/. To dobre miejsce spotkań dla znajomych oraz punkt gastronomiczny, w którym turysta w wakacyjnych ubraniach, nie będzie czuł się nie na miejscu.

NAjnowsze na blogu