Transplantacja włosów – u kogo można ją wykonać?

utworzone przez | lip 29, 2020 | Przypadłości

Wydawałoby się, że przeszczep włosów może być wykonany u każdej osoby, która zaczyna nadmiernie tracić włosy, które później nie odrastają. Wbrew pozorom w niektórych przypadkach włosy przechodzą w swego rodzaju fazę uśpienia i czasami, przy znacznych utratach włosów, okolice głowy mogą być przerzedzone, jednakże nie klasyfikuje to nas od razu do przeszczepu. Zasadniczo przeszczep włosów wykonywany jest u osób, które:

  • Cierpią na łysienie androgenowe (zarówno kobiety, jak i mężczyźni).
  • Łysieją po urazach i oparzeniach – włosy w miejscu uszkodzenia skóry nie chcą już rosnąć.
  • Łysieją po napromieniowaniu lub stanach zapalnych skóry głowy ( w tym przypadku transplantacja włosów możliwa jest dopiero po całkowitym wyleczeniu stanu zapalnego).

Dodatkowo przeszczep włosów można wykonać w celu rekonstrukcji brwi, rzęs, owłosienia na klatce piersiowej u mężczyzn, w okolicy łonowej, na brodzie, albo jako rekonstrukcję owłosienia spowodowaną stratą włosów na skutek blizn pooperacyjnych.

Wypadanie włosów dotyczy tak samo kobiet, jak i mężczyzn, dlatego zabieg można przeprowadzić niezależnie od płci pacjenta. W przypadku kobiet okolice wyłysiałe są zazwyczaj mniejsze, ale z kolei kobiety pożądają zazwyczaj większej gęstości, dlatego też zarówno w jednym, jak i drugim przypadku, do zabiegu należy przyłożyć się tak samo. Ogólnie rzecz biorąc przeszczep włosów można wykonać u osoby, u której proces łysienia dotyczy tylko pewnych części głowy, zabiegu nie wykonuje się raczej w przypadku, kiedy dochodzi do łysienia ogólnego.

Przeciwwskazania do przeszczepu włosów

Transplantacji włosów nie może poddać się każdy. Przypadłościami, które wykluczają z wykonania zabiegu, są:

  • Choroby serca i nieuregulowane ciśnienie tętnicze.
  • Cukrzyca.
  • Łysienie plackowate.
  • Stany zapalne skóry głowy.
  • Ogólne wyniszczenie organizmu, gorączka i infekcje.
  • Uczulenie na środki znieczulające.

Możliwe skutki uboczne i powikłania

Jeżeli piszemy już o przeciwwskazaniach, warto również wspomnieć o możliwych działaniach niepożądanych oraz efektach ubocznych, z jakimi wiąże się transplantacja włosów. Przede wszystkim, na pierwszym miejscu należy wymienić ból. Pojawia się on zawsze i jest całkiem normalny. Rzadziej występuje obrzęk okolic czoła oraz powiek, jednakże i ten ustępuje zazwyczaj po kilku dniach. Jeżeli do przeszczepu był pobierany fragment skóry z głowy, należy również liczyć się z tym, że w tym miejscu pozostanie nam niewielka blizna. Te skutki uboczne nie mają jednak zbytniego wpływu na finalny efekt transplantacji.

Trzeba jednakże wiedzieć o tym, że czasami może zdarzyć się tak, że włoski, które zostaną nam przeszczepione, będą zdecydowanie wolniej rosły, niż nasze naturalne włosy. Prawdopodobieństwo to można znacznie ograniczyć, jeżeli mamy pewność, że przeszczep włosów został wykonany przy użyciu nowoczesnej metody. W bardzo rzadkich przypadkach zdarza się również, że na miejscu przeszczepionych włosów, pojawiają się przebarwienia pigmentacyjne.

NAjnowsze na blogu

Zanurz się w świecie skandynawskiego stylu

Zanurz się w świecie skandynawskiego stylu

Kto nie lubi otaczać się pięknymi przedmiotami? W natłoku masowych produkcji wiele rzeczy produkowanych jest na skalę masową i bardzo często elementy wystroju wnętrz, czy to stoliki, czy też mniejsze dekoracje powielają się w naszych domach i domach naszych znajomych....

Pomysł na wyjątkowy prezent dla ukochanej – bielizna

Pomysł na wyjątkowy prezent dla ukochanej – bielizna

Podarowanie kobiecie bielizny to ekskluzywny podarunek, który podkreśla więź pomiędzy dwojgiem ludzi, pokazuje znajomość drugiej osoby i podkreśla nasze zaangażowanie. Jak dobrać bieliznę na prezent? Tego typu prezent robi wrażenie i na pewno zostanie zapamiętany....

FOTOTAPETY Z MUZYKĄ I TAŃCEM — IDEALNA OZDOBA TWOJEGO DOMU

FOTOTAPETY Z MUZYKĄ I TAŃCEM — IDEALNA OZDOBA TWOJEGO DOMU

Czujesz, że przestrzeń w której żyjesz jest nudna, nie oddaje Twojej osobowości? Przytłaczają Cię nijakie ściany, bezbarwność, masz ochotę na coś nowego, świeżego, innowacyjnego? Chcesz dodać swojemu mieszkaniu stylu, gustu i charakteru, a może taniec, muzyka, śpiew...

Jak wybrać najlepszy klej do rzęs?

Jak wybrać najlepszy klej do rzęs?

Gęste, długie rzęsy to dla wielu pań najważniejszy atrybut kobiecości, dodający im seksapeale'u i pewności siebie. To głównie z tego powodu doklejanie rzęs syntetycznych jest jednym z najczęściej wybieranych usług w salonach kosmetycznych. Bezpieczeństwo i efekt...