Zabieg liftingu piersi

utworzone przez | maj 16, 2020 | Lekarze i zabiegi

Brak jędrności piersi może skutecznie pogorszyć jakość życia kobiety. Przyjęło się, że biust jest jednym z najważniejszych atrybutów kobiecości, dlatego też wszelkie jego mankamenty mogą skutecznie spędzać sen z powiek płci pięknej. Lifting piersi obmyślony został po to, żeby wyeliminować obwisłości i skutecznie poprawić wygląd kobiecego biustu. Metoda ma zwolenników na całym świecie i przynosi bardzo dobre efekty.

Na czym polega mastopeksja (lifting piersi)?

Podczas zabiegu podnoszenia biustu, lekarz spotyka się z nią w ambulatorium, gdzie przeprowadza ostatnią rozmowę przez zabiegiem i dokonuje rysów cięć, które będą prowadzone na skórze. Następnie pacjentka udaje się na blok operacyjny, gdzie lekarz anestezjolog podaje jej znieczulenie ogólne. Następnie chirurg zaczyna właściwą operację, która można wykonać na dwa sposoby:

  • Metodą tradycyjną, poprzez wykonanie nacięcia wokół brodawki sutkowej, a także w dół do fałdu piersiowego, a następnie wymodelowania gruczołu i wycięcia nadmiaru skóry.
  • Metodą nieinwazyjną, tzw. metodą prof. Serdeva, która polega na implantacji specjalnych nici liftingujących, które podtrzymują i podnoszą biust.

Częściej jednak wykonywany jest tradycyjny zabieg, który polega na wycięciu skóry i modelowaniu. Trwa on zwykle od 1,5 do 2,5 godziny. Lekarz przez zabiegiem bada piersi pacjentki i informuje ją, jaki rezultat może uzyskać, a następnie podczas operacji stara się wykonać wszystkie czynności tak, żeby osiągnięty rezultat był jak najlepszy.

Gruczoł piersiowy modelowany jest zazwyczaj na kształt stożka, co pozwala na osiągnięcie bardzo naturalnego i jednocześnie młodzieńczego wyglądu piersi. Po wykonanym zabiegu zszywa się rany oraz zakłada na nie specjalne dreny, które mają za zadanie odprowadzić wyciekające płyny tkankowe, a także zakłada na klatkę piersiową opatrunek. Po ok. 1 dobie (jeżeli nie występują komplikacje), pacjentka może wrócić do domu. Przez 3 miesiące zobowiązana jest do noszenia specjalnego, uciskowego biustonosza, który utrwali efekt zabiegu i będzie zapobiegł pojawianiu się nadmiernych obrzęków. Biustonosz uciskowy pomaga we właściwym uformowaniu piersi i znacznie poprawia ich kształt. Po ok. tygodniu do 10 dni, usuwane są szwy. Korekcja kształtu piersi przy użyciu metody tradycyjnej, jest co prawda obciążająca dla organizmu, ale gwarantuje, że efekt będzie trwały i bardzo satysfakcjonujący.

Tuż po zabiegu wskazane jest, żeby pacjentka zaczęła smarować piersi specjalnymi, zmiękczającymi maściami, które mają na celu zniwelowanie blizn. Jak tylko ślady się zagoją konieczne jest samodzielne masowanie piersi. Jeżeli zabieg wykonany jest poprawnie, przez dobrej klasy specjalistę, jego efekty są zazwyczaj bardzo dobre. Końcowy wynik i sama tolerancja na zabieg zależy jednak od indywidualnych cech każdej pacjentki. Nie można zawyrokować, iż w każdym przypadku mastopeksja przebiegać będzie tak samo i przyniesie takie same efekty. To, co ukaże się naszym oczom po zejściu opuchlizny i wygojeniu blizn, jest efektem indywidualnym.

NAjnowsze na blogu

Monitoring paliwa – klucz do efektywności i oszczędności

Monitoring paliwa – klucz do efektywności i oszczędności

W obliczu rosnących cen paliw i wzrastającej świadomości ekologicznej, monitoring paliwa staje się niezbędnym narzędziem w zarządzaniu flotą pojazdów, maszyn oraz efektywnością energetyczną. Celem tego artykułu jest kompleksowe przedstawienie tematyki monitoringu...

Wypadanie włosów i świąd skóry – jak się z tym uporać?

Wypadanie włosów i świąd skóry – jak się z tym uporać?

Swędzenie skóry głowy i wypadanie włosów to dwie dolegliwości, które często występują razem. Mogą być one spowodowane wieloma czynnikami, w tym zmianami hormonalnymi, nieodpowiednią pielęgnacją skóry głowy i stosowaniem agresywnych produktów do stylizacji. W tym...

Jaki rower wybrać dla seniora – przewodnik zakupowy

Jaki rower wybrać dla seniora – przewodnik zakupowy

Wybór odpowiedniego roweru dla osoby starszej to ważna decyzja, która może wpłynąć na komfort, bezpieczeństwo oraz ogólną przyjemność z jazdy. W tym przewodniku przedstawimy kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie roweru dla seniora. Ergonomia i...