Zabieg ostrzykiwania toksyną botulinową (botoks)

utworzone przez | paź 5, 2020 | Lekarze i zabiegi

Zabieg, podczas którego wstrzykiwana jest toksyna botulinowa, nie jest skomplikowany, ale musi być przeprowadzony bardzo dokładnie. Żeby zabieg dał jak najlepsze efekty, konieczne jest, żeby botoks podany był dokładnie w takiej miejsca, w jakich ma się znaleźć i w taki sposób, żeby wydobyć jak najlepsze efekty.

Zabieg z botoksem

Przed wstrzyknięciem preparatu pacjentka (lub pacjent) odbywa konsultację z lekarzem. Podczas niej lekarz dobiera odpowiednią dawkę preparatu, miejsce podania i ustala szczegóły dotyczące zabiegu. Następnie do strzykawki zassana zostaje toksyna botulinowa i lekarz wstrzykuje ją cienką igłą w wybrane partie twarzy. Cały zabieg trwa od kilku minut do maksymalnie pół godziny i nie wymaga żadnej hospitalizacji. Mimo, że zastrzyki podaje się bez znieczulenia, nie są one raczej bolesne, moment podania odczuwany jest mnie więcej tak, jak ugryzienie komara. Przez kilkanaście minut po zabiegu, możliwe jest pojawienie się niewielkiego zaczerwienienia, które jednak szybko znika.

Botoks w służbie piękna

Która z nas nie chciałaby mieć pięknej skóry bez żadnej skazy? Dbamy o siebie całe życie, stosujemy kosmetyki, ćwiczymy, chodzimy na zabiegi, ale pewnych procesów starzenia się skóry nie możemy zatrzymać. W tym przypadku botoks wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Stosowany jest często przed ważnymi wydarzeniami w życiu, kobiety coraz bardziej zwracają uwagę na stan swojej cery, chcą być piękne bez względu na to, ile mają lat. Toksyna botulinowa im to umożliwia. Z jej pomocą skóra odzyskuje znowu swój młody wygląd, kurze łapki zostają zlikwidowane, lwia zmarszczka, która tak skutecznie pogarsza nasz wygląd, zostaje całkiem wygładzona, poziome zmarszczki na szyi ulegają rozprostowaniu.

Zabiegi z botoksem przeprowadza się bardzo szybko, zaliczane są do tzw. „zabiegów lunchowych”, czyli takich, które wykonuje się bardzo szybko. Mimo, że cena botoksu wydaje się być dość wysoka, to jeśli wziąć pod uwagę koszt wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetyków przeciwstarzeniowych, które stosujemy, to zapłacenie więcej i uzyskanie idealnego efektu, nie jest wcale czymś dziwnym.

Na dzień dzisiejszy botoks podawany jest w każdym, dużym mieście, a także w niektórych salonach SPA czy odnowy biologicznej oraz gabinetach kosmetycznych. Ważne tylko, żeby nie decydować się na wykonanie zabiegu u kogoś, kto nie ma w tym kierunku żadnego przeszkolenia ani uprawnień. Na rynku spotkać można wielu pseudofchowców, którzy oferują wykonanie ostrzykiwania botoksem, ale prawda jest taka, że powinien wykonywać to tylko i wyłącznie lekarz.

Czy warto zdecydować się na Botox?

Toksyna botulinowa nadal owiana jest wieloma mitami, poglądowa opinia głosi, że jest w stanie zniszczyć twarz i stosowanie jej jest bardzo niebezpieczne. Jednakże w świetle dzisiejszej wiedzy medycznej wiemy, że odpowiednio zastosowany botoks, może nam przynieść same korzyści. Nie trzeba się go bać, należy jednak stosować z umiarem i tylko wtedy, kiedy jest to bezwzględnie konieczne.

NAjnowsze na blogu

Monitoring paliwa – klucz do efektywności i oszczędności

Monitoring paliwa – klucz do efektywności i oszczędności

W obliczu rosnących cen paliw i wzrastającej świadomości ekologicznej, monitoring paliwa staje się niezbędnym narzędziem w zarządzaniu flotą pojazdów, maszyn oraz efektywnością energetyczną. Celem tego artykułu jest kompleksowe przedstawienie tematyki monitoringu...

Wypadanie włosów i świąd skóry – jak się z tym uporać?

Wypadanie włosów i świąd skóry – jak się z tym uporać?

Swędzenie skóry głowy i wypadanie włosów to dwie dolegliwości, które często występują razem. Mogą być one spowodowane wieloma czynnikami, w tym zmianami hormonalnymi, nieodpowiednią pielęgnacją skóry głowy i stosowaniem agresywnych produktów do stylizacji. W tym...

Jaki rower wybrać dla seniora – przewodnik zakupowy

Jaki rower wybrać dla seniora – przewodnik zakupowy

Wybór odpowiedniego roweru dla osoby starszej to ważna decyzja, która może wpłynąć na komfort, bezpieczeństwo oraz ogólną przyjemność z jazdy. W tym przewodniku przedstawimy kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie roweru dla seniora. Ergonomia i...