Żaluzje drewniane – powiew świeżości w Twoim domu!

utworzone przez | wrz 12, 2022 | Porady

Żaluzje drewniane to wyjątkowy rodzaj wyposażenia domu. Stanowiąc ciekawą i posiadającą wiele zalet alternatywę dla swoich plastikowych, czy materiałowych odpowiedników, daje możliwość wielu ciekawych aranżacji pomieszczenia. Żaluzje drewniane pasują do wielu nowoczesnych wnętrz, a także do miejsc inspirowanych folklorem, czy po prostu naturą. Jakie są rodzaje żaluzji drewnianych i co powoduje, że warto się na nie zdecydować? Zapraszamy do lektury artykułu!

Decydując się na zakup żaluzji, zazwyczaj kierujemy się chęcią zapewnienia sobie prywatności, czy ochrony przed nadmiarem światła. Muszą być one zatem szczelne, tak, aby nie przebijały się przez nie promienie słońca, światło ulicznych latarni, czy wścibskie spojrzenia sąsiadów. Żaluzje to również jeden z ważniejszych elementów wystroju każdego pomieszczenia – i tak, jak niemal wszystko wokół nas, jest podporządkowane modzie.

Żaluzje drewniane (np. jak te z oferty sklepu Winrol – https://www.winrol.com.pl/) to wybór, na który decyduje się coraz większa liczba konsumentów – dzieje się tak dlatego, że posiadają one niezwykle czułe mechanizmy, które umożliwiają precyzyjne dostosowanie ich wysokości. Są też doskonałą metodą na zatrzymanie chłodniejszej temperatury wewnątrz pomieszczenia, ponieważ odbijają promienie UV. Gdy do wszystkiego dodamy szerokie możliwości aranżacyjne, wychodzi nam produkt, który każdy z nas chciałby posiadać w swoim domu.

Żaluzje drewniane – rodzaje

O tym, jakie żaluzje drewniane będą pasowały do naszego pomieszczenia, decyduje przede wszystkim fakt, jak duże okna posiadamy. Jeśli szukasz czegoś do swojego prywatnego mieszkania, z niemal stuprocentową pewnością możemy podpowiedzieć Ci żaluzje poziome. Żaluzje pionowe, nazywane również verticalami, są charakterystycznym elementem dla biur oraz innych publicznych miejsc, w których pojawiają się wielkie okna. Długie, drewniane elementy są niezwykle eleganckie, a najlżejsze ich dotknięcie powoduje falę ruchu, która tworzy piękną grę świateł i cieni.

Zdecydowanie, ten rodzaj wystroju kojarzy się z pomieszczeniami bogatymi, czy pełniącymi oficjalną funkcję. Oczywiście, to, czy verticale sprawdzą się w Twojej domowej przestrzeni, zależy wyłącznie od wyobraźni i umiejętności projektanta wnętrz. Niemniej, decydując się na konkretny rodzaj żaluzji drewnianych, warto być świadomym ich właściwości oraz konkretnego zastosowania. Żaluzje poziome o wiele łatwiej jest wykorzystać jako ochronę przed wpadającym do wewnątrz światłem, dlatego będą o wiele lepszym wyborem do kuchni, czy sypialni.

Żaluzje drewniane – do jakich aranżacji?

Pierwszym, co warto wiedzieć o żaluzjach drewnianych jest fakt, iż nie lubią one występować solo – sprawiają wtedy bardzo surowe wrażenie. Drewno doskonale czuje się w kolorach ziemi i w aranżacjach pełnych roślinnych motywów – dlatego warto zdecydować się również na firanki, najlepiej zielone. Drewno wspaniale wygląda również w ciepłym, wypełnionym żywymi kolorami pokoju dziecka, a także w rustykalnym wnętrzu osoby kochającej domową faunę w doniczkach.

Oczywiście, wiele zależy od rodzaju drewna, a także jego właściwości – większość tego typu osłon okiennych nie sprawdzi się w wilgotnych pomieszczeniach, takich, jak łazienka – dlatego warto korzystać z usług architekta wnętrz, który doskonale zna temat. Niemniej po erze chłodnych, wypełnionych bielą pomieszczeń, przychodzi czas na powiew świeżości i naturalności. Drewniane żaluzje na Twoich oknach doskonale dopasują się do kolorów szaf i stołów, tworząc przestrzeń, w której z przyjemnością odetchniesz pełną piersią!

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

NAjnowsze na blogu

Monitoring paliwa – klucz do efektywności i oszczędności

Monitoring paliwa – klucz do efektywności i oszczędności

W obliczu rosnących cen paliw i wzrastającej świadomości ekologicznej, monitoring paliwa staje się niezbędnym narzędziem w zarządzaniu flotą pojazdów, maszyn oraz efektywnością energetyczną. Celem tego artykułu jest kompleksowe przedstawienie tematyki monitoringu...

Wypadanie włosów i świąd skóry – jak się z tym uporać?

Wypadanie włosów i świąd skóry – jak się z tym uporać?

Swędzenie skóry głowy i wypadanie włosów to dwie dolegliwości, które często występują razem. Mogą być one spowodowane wieloma czynnikami, w tym zmianami hormonalnymi, nieodpowiednią pielęgnacją skóry głowy i stosowaniem agresywnych produktów do stylizacji. W tym...

Jaki rower wybrać dla seniora – przewodnik zakupowy

Jaki rower wybrać dla seniora – przewodnik zakupowy

Wybór odpowiedniego roweru dla osoby starszej to ważna decyzja, która może wpłynąć na komfort, bezpieczeństwo oraz ogólną przyjemność z jazdy. W tym przewodniku przedstawimy kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie roweru dla seniora. Ergonomia i...